BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home / Hebahan / SENARAI PESERTA YANG LAYAK KE PROGRAM PENCARIAN TOKOH NILAM NEGERI KELANTAN 2019

SENARAI PESERTA YANG LAYAK KE PROGRAM PENCARIAN TOKOH NILAM NEGERI KELANTAN 2019

NILAM membawa maksud ‘ Nadi Ilmu Amalan Membaca ‘. Ia mencakupi semua aktiviti galakan membaca yang dijalankan di sekolah yang melibatkan penilaian pembacaan yang berterusan sepanjang tahun yang diakhiri dengan pengiktirafan yang bersesuaian. Program ini telah mula dilaksanakan dengan rasminya pada tahun 1999 bagi murid tahun satu di sekolah rendah dan tingkatan satu atau peralihan di sekolah menengah, iaitu melalui Surat Pekeliling Ikhtisas Kementerian Pelajaran Malaysia Bil 13/1998 : Program Membina Tabiat Membaca bertarikh 22 Mei 1998.

Matlamat dan objektif NILAM adalah untuk membina tabiat membaca dalam kalangan murid serta menggalakkan mereka agar terus menjana idea kreatif dan inovatif bagi menyemai tabiat membaca.  Pelaksanaan program NILAM ini memerlukan penglibatan secara menyeluruh daripada warga sekolah sama ada murid-murid mahupun guru-guru.

Di negeri Kelantan, pelaksanaan Program Pencarian Tokoh NILAM diadakan pada 26 – 27  Februari 2019 di Dewan Besar BTPN Kelantan melibatkan beberapa buah sekolah yang menyertai :

A)  SENARAI PESERTA KATEGORI BAHASA MELAYU SEKOLAH RENDAH 

BIL NAMA CALON SEKOLAH DAERAH
1 SABRINA NUR BATRISYA BINTI SHAMSUL BAHARIN SK ZAINAB 2 KOTA BHARU
2 WAN FATIMAH ALIA BINTI WAN MOHD HANAFI SK KOK LANAS KOTA BHARU
3 TENGKU PUTRI AFRINA BINTI TENGKU MAZNAN SK MACHANG (2) MACHANG
4 NUR DALILA SYUHADA BINTI MOHD JAYA SK PULAI CHONDONG MACHANG
5 DAYANA SAFIA BINTI KASPULISAM SJKC YUK CHENG TANAH MERAH
6 ABDUL WAFI BIN SAUDDIN SK SRI SURIA 3 TANAH MERAH
7 NUR SHUHADA BINTI MOHD SAUPI SK LATI PASIR MAS
8 WAN AINA WADIHAH BINTI WAN AZLI SK GUA MUSANG GUA MUSANG
9 FATEN ALIESYA BINTI MOHAMMAD SK TASEK PAUH PASIR PUTEH
10 NOOR QASEH MAISARA BINTI KAMARULZAMAN SK SERI WAKAF BHARU TUMPAT
11 NUR SYARAFINA BINTI SUPIAN SK BUKIT MARAK BACHOK
12 NURSYAFIQAH BT MUHAMAD NASROL SK BANGGOL GUCHIL KUALA KRAI
13 NURUL WARDAH AQILAH BINTI OTHMAN SK GEMANG JELI

B)  SENARAI PESERTA KATEGORI BAHASA INGGERIS SEKOLAH RENDAH

BIL NAMA CALON SEKOLAH DAERAH
1 FAREISHA ADRIANA BINTI FAREZ SK ZAINAB 2 KOTA BHARU
2 NAJAA AQILAH BINTI DZULKIFLI SK KUBANG KERIAN 3 KOTA BHARU
3 TAN KUOM YUEN SJKC POEY SIT MACHANG
4 NURAQILAH BINTI MOHD ANUAR SK MACHANG (2) MACHANG
5 NUR ADINA NATASHA BINTI MUHAMMAD YUSWADI SK SRI SURIA 1 TANAH MERAH
6 FATIN NUR ALYA IZARRA BINTI PAUZI SK SRI SURIA 3 TANAH MERAH
7 MUMTAZ INSHIRAH NAILY BINTI LAZIM SJKC KAY BOON PASIR MAS
8 MUHAMMAD IMAN HANAN BIN HASRIN SK GUA MUSANG GUA MUSANG
9 WAN MOHAMAD AMIR MIFZAL BIN WAN AZURAINEE SK BUKIT ABAL PASIR PUTEH
10 NUR SHAUQINA MARDZIAH BINTI MD RADZI SK KEBAKAT JAYA TUMPAT
11 WAN AIDA BINTI WAN HASNUL HALIMI SK SERI KEMUDI BACHOK
12 NUR ARIBAH AMNI BT MOHD REJAB SK TEMALIR KUALA KRAI
13 NUR NADIA HUSNA BINTI MOHD NAZIR SK JELI 1 JELI

C)  SENARAI PESERTA KATEGORI BAHASA MELAYU SEKOLAH MENENGAH

BIL NAMA CALON SEKOLAH DAERAH
1 MIZA NASUHA BINTI MOHAMED TAMIZI SMA TG AMALIN AISHAH PUTRI KOTA BHARU
2 MUHAMMAD IRFAN BIN KAMARUZZAMAN MAKTAB SULTAN ISMAIL KOTA BHARU
3 AHMAD NAJWAN NASRUDDIN BIN CHE ROSLI SM SAINS MACHANG MACHANG
4 ENGKU HANAN NABIL BIN ENGKU ISMAIL SMKA WATANIAH MACHANG
5 TUAN NOORIZZAH BINTI TUAN ROSLAN SMK DATO’ MAHMUD PADUKA RAJA 1 TANAH MERAH
6 NURUL AINI KHALIESAH BINTI MOHD ALIAS SMK DATO’ MAHMUD PADUKA RAJA 1 TANAH MERAH
7 NOR AISHAH AMANI BINTI RAMELI SMK KUBANG BEMBAN PASIR MAS
8 SITI NUR FARIHAH BINTI MOHD ZAMRI SMK TENGKU INDRA PETRA 2 GUA MUSANG
9 NIK SYAZA SYAFIQAH BINTI NIK AZIMAN SM SAINS PASIR PUTEH PASIR PUTEH
10 MUHAMMAD AMIR HAIKAL BIN SUHAIMI SMK (A) FALAHIAH TUMPAT
11 NUR HAZIQAH BINTI HALIM SMK DATO’ PERDANA BACHOK
12 NUR IZZAMALIA BINTI CHE AZLAN SMK (A) TOK BACHOK BACHOK
13 NUR INSYIRAH BT.CHE HAMRI SMK KEROH KUALA KRAI
14 NUR FASIHAH BINTI ROMI SMK AYER LANAS JELI
15 SITI NUR AMANINA BINTI MAT SM SAINS JELI JELI

D)  SENARAI PESERTA KATEGORI BAHASA INGGERIS SEKOLAH MENENGAH

BIL NAMA CALON SEKOLAH DAERAH
1 PAVIT CORAN SMJK CHUNG HWA KOTA BHARU
2 NURA HUSNA ‘ABQARIYAH BINTI MUHAMMAD HANIF SMKA NAIM LILBANAT KOTA BHARU
3 WAN MUHAMMAD HAZIM BIN WAN MOHD ASRI SM SAINS MACHANG MACHANG
4 FARESHA ILLANIE BINTI RAZMAN SMK HAMZAH (2) MACHANG
5 MUHAIMIN BIN MAZLAN SMK DATO’ MAHMUD PADUKA RAJA 2 TANAH MERAH
6 MUHAMMAD AMIRUL IKHWAN BIN MOHAMAD SMK BELIMBING TANAH MERAH
7 QISTEENA EMYRA BINTI MOHD ZAKI SMK KUBANG BEMBAN PASIR MAS
8 SITI NOOR HABSHAH BINTI HAMZAH SMK TENGKU INDRA PETRA 2 GUA MUSANG
9 NUR AFINA BINTI ANUARI SM SAINS PASIR PUTEH PASIR PUTEH
10 NAZEEF IZZAT BIN MUHAMMAD NASRUDDIN SMK (A) FALAHIAH TUMPAT
11 WAN AHMAD MUKHLIS BIN WAN YAHYA SMK (A) TOK BACHOK BACHOK
12 SOFWATUN NURUL’AIN BINTI SAZMI SMK BERIS PANCHOR BACHOK
13 NURUL ILYA NATASYA BINTI CHE HUSNI SMK LALOH KUALA KRAI
14 WAN NURUL ADDIA BINTI WAN JUSOH SM SAINS JELI JELI
15 NUR DIYANA SOFEA BINTI BASRI SMK JELI JELI

About admin

Check Also

Hebahan : Artikel 14/5/2019 – Thank you, everyone

THIS article is specially penned to elucidate the milestones that have been achieved by the ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: